Prstohvat preporuka

Zdravo, jesen!!

Znamo da su ispitni rokovi prošli i da uskoro kreću seminari, prezentacije i slična veselja!

Kada ulovite ono malo slobodnog vremena između učenja i kava bacite pogled na naše preporuke i posudite neki od preporučenih naslova!
Od sada uvodimo novosti – uz određenu knjigu/film dočekat će vas signatura koju slobodno možete pokazati  ljubaznim knjižničarima/knjižničarkama ili možete sami potražiti što vas zanima, a druga novost je da  uz preporuku knjiga dolazi i preporuka bar jednog filma!

1. Sjena vjetra – desetogodišnji Daniel zajedno s ocem odlazi na Groblje zarobljenih knjiga, tamo pronalazi djelo Sjena vjetra Juliana Caraxa te kreće u potragu za tajanstvenim piscem. Ruiz Zafón donosi predivne opise Barcelone, likove iz raznih društvenih slojeva, ljubavnu priču i odrastanje glavnog lika. Idealna knjiga za predstojeće hladnije, maglovite dane. Signatura: D20.13.3 RUI .

1. Deset malih crnaca – desetero ljudi na izoliranom otoku umire jedan po jedan što upućuje na to da je ubojica netko od njih. Svatko od tih desetero ljudi je u prošlosti počinio zločin za koji nije odgovarao i sada u smrtnom strahu promatra sve oko sebe i u svemu vidi prijetnju. Još jedan izvrsno djelo Agathe Christie možete pronaći pod signaturom FB02.2 CHR t.

1. Suša – Aaron Falk se nakon dugo vremena vraća u rodni grad Kiewarri. Dolazi na sprovod najboljeg prijatelja za kojeg se vjeruje da je ubio vlastitu ženu i sina te presudio sebi. Upravo vlada najveća suša u zadnjih sto godina u Australiji. I ta suša i usporenost kao da se prenijela na ugođaj, stil pisanja  i ritam događanja.  Nećete se ni snaći, a ovaj naoko usporen, ali zanimljiv roman pročitat ćete u dahu. Signatura: D20.15 HARP s.

1. Dimljena haringa bez senfa – glavna junakinja romana Flavia de Luce ima jedanaest godina, izrazito je inteligentna i duhovita, a njena znatiželja i snalažljivost svakom stranicom sve više i više iznenađuju. Ubojstvo lokalnog kradljivca, neobičan vjerski kult i razgovori između Flavije i njezinih sestara (svako tko ima brata ili sestru će se prepoznati u ovome) dovoljni su da vas zainteresiraju za ovu zabavnu knjigu. Signatura: EC04 BRA D.

1. Prozor u dvorište – jedan od, barem tako kritičari kažu, najboljih filmova Alfreda Hitchcocka, nastao je prema kratkoj priči autora J. M. Hayesa i C. Woolricha. L. B. “Jeff” Jefferies je profesionalni fotograf koji se oporavlja od nesreće i promatra susjede u svojoj zgradi  te je uvjeren da je njegov susjed ubio svoju ženu. Jeffriesov pogled je i vaš pogled, njegove sumnje postaju i vaše sumnje i prije nego što i to shvatite bit ćete uvučeni u njegov svijet. Film koji je dobio četiri Oscara potražite pod signaturom M03.2  HIT r.

Autorica teksta: Lucija Klanac